W branży sklepów detalicznych najważniejszym czynnikiem sukcesu jest sprawna obsługa klienta, a jego satysfakcja jest miarą powodzenia zarówno małego sklepiku osiedlowego jak również dużej sieci hipermarketów. Tradycyjne metody handlu nie sprawdzają się w wielu przypadkach i dlatego aby usprawnić proces sprzedaży coraz częściej właściciele sklepów detalicznych decydują się na wprowadzenie nowoczesnych systemów sprzedaży – najczęściej z wykorzystaniem urządzeń POS. Usprawniają tym samym nie tylko sam proces obsługi klienta, ale wszystkie procesy powiązane: zarządzanie koszykiem klienta, zarządzanie gospodarką magazynową, system logistyki towarów itd. Nowoczesne systemy POS w handlu detalicznym są kluczowym czynnikiem konkurencyjności w branży o tak wielkim potencjale, ale także dużej rywalizacji o klienta.
FEC dostarcza rozwiązania odpowiednie dla niewielkich sklepów osiedlowych, jak również dla dużych sieci handlowych stawiających na profesjonalne rozwiązania systemowe.

Terminal dotykowy dla sklepów detalicznych

Terminale z ekranem dotykowym oraz terminale typu BOX łączone z monitorami dotykowymi znajdują coraz więcej odbiorców, którzy za cel obierają sobie na sprawną obsługę klienta. Terminale FEC są już nie tylko wykorzystywane jako kasa dla restauracji, ale także jako samodzielne stanowisko sprzedaży POS w sklepach detalicznych. Zawansowane aplikacje sprzedażowe oraz zastosowanie POSa dotykowego daje właścicielom oraz zarządzającym siecią sprzedaży ogromne możliwości raportowania i ułatwia podejmowanie decyzji.